ייעוץ שיווקי מצריך רמת ניסיון גבוהה

 אלו שכבר נעזרו בשירות של ייעוץ שיווקי יכולים לספר עד כמה זה חשוב להיעזר באדם מקצועי שיש לו ניסיון רב בתחום זה. בכל רחבי רשת האינטרנט אנו יכולים למצוא המון פרסומים של יועצים שיווקיים כאלו ואחרים. אך כל בר דעת יודע שעם כל הכבוד להכשרה מסוימת שרכש מישהו במקצועות כמו ניהול עסקים או כלכלה, הרי שעדיין המרחק בין יכולת להציג תכנית שיווקית מוצלחת ובין שירות מקרטע שאינו תורם לעסק הוא גדול מאוד אם מדובר על חוסר בניסיון. שירות של ייעוץ שיווקי המציג את ניסיונו של היועץ יכול להיות מרשים הרבה יותר עבור כל בעל עסק.

 בין אם אנו מדברים על פיתוח של העסק והתרחבותו אל שווקים חדשים או תוך התמקדות בהרחבת מעגל הלקוחות הקיים, ובין אם מדברים על ניהול של המערכת כולה בצורה ממצה יותר, הרי שרק תכנית שיווקית יסודית של יועץ שיווקי מנוסה היא זו שיכולה לתרום לארגון המסחרי. זאת מאחר ועל סמך עבודה עם עסקים רבים אחרים (הן מתחום העיסוק של מי שאותו משרת כרגע היועץ והן בתחומים אחרים), יכול איש מקצוע רציני לקצר תהליכים ולהציע פתרון מתאים לכל סוג של עסק.

 הניסיון של יועץ שיווקי מומחה תורם רבות להתאמת השירות מול כל עסק. הכוונה היא שלעתים יש לייעץ לעסק קטן ולעתים יש להציע תכנית שיווקית לעסק בינוני. הבדלי הגדלים בין העסקים, צורת המערכת שבנויה שונה לגמרי בין ארגונים בגדלים שונים, ופעולות השיווק השונות של עסקים מסוימים מראות עד כמה יועץ שיווקי צריך להציג ניסיון רב כשהוא מנסה לנתח את נתוני העסק, לזהות את השוק שבו העסק פועל וכיו'. הניסיון הרב ממחיש לבעל העסק את היכולות של יועץ שיווקי רציני לעשות שינוי אמיתי בארגון שלו, לשתף איתו פעולה בצורה נעימה ולהשביח את העסק.